panele winylowe IVC

Co trzeba wiedzieć o panelach winylowych?

Coraz więcej osób poszukuje niestandardowych rozwiązań w temacie wyposażenia i wykończenia wnętrz. Każdemu zalezy oczywiście na wysokiej estetyce pomieszczenia, ale ważne są też takie aspekty, jak trwałość, czy cena. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu i przejrzeć dokładnie oferty sklepów budowlanych, by zobaczyć różne ciekawe nowości i wybrać z nich to, co jest najbardziej godne naszej uwagi.

Oryginalne panele winylowe

panele winylowe IVCZ pewnością warto przyjrzeć się podłogom wykonanym z winylu. Z daleka wyglądają jak panele drewniane lub kamienne, są jednak od nich cieńsze, lżejsze, a do tego są bardzo elastyczne. Realistyczny nadruk sprawia jednak, że nowoczesne panele winylowe IVC są często wybierane przez klientów, których nie stać na podłogi granitowe, czy z litego drewna. Do wyboru są panele jasne, imitujące sosnę, ciemne panele a’la hebanowe, mające zarysowane słoje, jak również panele imitujące marmur lub granit, także z widoczną strukturą kamienną. Warto jednak zaznaczyć, ze panele winylowe nie są ich kiepską imitacją, czy tańszym zastępnikiem. Wręcz przeciwnie, są one bardzo trwałe i mają szereg zalet na które warto zwrócić uwagę. Co trzeba wiedziec o takich podłogach? Przede wszystkim świetnie się sprawdzą w każdym pomieszczeniu. Można je montować w domach (także w kuchniach i łazienkach), w firmach, czy w urzędach.

panele winylowe IVCWinyl jest odporny na działanie wody i łatwo można go zmyć, więc nie ma obaw, że panele zgniją czy się odkształcą w wilgotnym pomieszczeniu. Panele winylowe sa także odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, czy uderzenia. Można na nich stawiać ciężkie meble, czy przesuwać je po podłodze, a panele nadal nie będą zniszczone. Warto wspomnieć o odporności paneli na ciepło i promienie UV. Panele można montować w miejscach nasłonecznionych, także tam gdzie zamontowane jest ogrzewanie podłogowe. Panele nie wyblakną, nie stopią się, czy nie odbarwią. Kolejna ważna kwestia to bardzo łatwy montaż paneli. Podłoże nie musi być idealnie równe, jak przy kładzeniu kamienia, nie trzeba też kłaść podkładu wyciszającego, jak pod panele drewniane. Podłogi winylowe nie skrzypią i mają dobre parametry akustyczne. Można je montować na nierównym podłożu.

Do wyboru jest mocowanie na klej, mocowanie poprzez wciśnięcie jednego panela w drugi (metoda na klik), czy też sa panele samoprzylepne, mające już warstwe kleju. Dzięki temu wystarczy odkleić z nich zabezpieczającą folię i można je przylepiać do podłoża. To sprawia, że w nowoczesne podłogi winylowe na pewno warto inwestować.