szafy wnękowe

Szafy wnękowe to rozwiązanie meblowe, które można znaleźć niemal w każdym domu. Służą one do przechowywania nie tylko ubrań i dodatków, ale także ręczników, pościeli, toreb podróżnych, czy innych rzeczy, które nie są często używane, a nie powinny się kurzyć.

Jakie szafy wnękowe proponują producenci?

szafy wnękoweNazwa szaf sugeruje, że są one tworzone jedynie we wnękach ściennych, czy też na poddaszu, gdzie skos dachu tworzy naturalne zagłębienie w pomieszczeniu. Jednak chodzi tu o wszelkie duże szafy zabudowane. Można je stosować nawet na korytarzu. Najważniejszą cecha tych szaf jest to, iż pojemne szafy wnękowe w lubelskim wykonywane są na zamówienie. Można czasem dostać gotowe rozwiązania, ale wtedy trudno jest je dopasować do pomieszczenia. Lepiej jest trochę dopłacić, ale mieć pewność, że będzie się zadowolonym z rezultatów. Szafy wnękowe w zasadzie zawsze mają drzwi przesuwane, a nie uchylne, jak w tradycyjnej szafie. Jest to rozwiązanie wygodne i praktyce. W dodatku na takich drzwiach można zamontować lustro lub estetyczne dodatki. Drzwi w szafie wnękowej nie muszą być wykonywane z tego samego tworzywa co reszta szafy. Znane są drzwi obłożone lacobelem, czyli specjalnym rodzajem szkła, jak i drzwi z poliwęglanu kanalikowego. Te pierwsze będą cięższe niż standardowe, te drugie lżejsze i półprzeźroczyste.

szafy wnękoweSzafy wnękowe są zabudowane od podłogi do sufitu, jednak ich głębokość jest regulowana i dopasowana do potrzeb klienta. Również wnętrze szafy za każdym razem może być inne. Każdy potrzebuje innej przestrzeni. Jeden chce mieć wszystkie rzeczy powieszone na wieszakach, a inni woli je składać w kostkę. Jeden będzie chciał mieć półki na tyle wysokie, by pomieściły one kosze na ubrania, a inni chce mieć część szafy bez półek, by móc tam wstawić wielkie torby podróżne. Ilość i ułożenie półek oraz relingów zależy jedynie od zamawiającego. Co jeszcze trzeba wiedzieć o szafach wnękowych? Dobre jest to, że wnętrze można zmienić. Wystarczy, że doda się kilka kołków i położy dodatkową półkę, czy też zabierze półkę i przykręci na jej miejsce reling i już zyskuje się dodatkową przestrzeń do wieszania ubrań. Warto także zaznaczyć, że szafy wnękowe są bardzo trwałe, drzwi przesuwają się cicho po szynach, a do tego szafa jest łatwa w czyszczeniu. Wszystkie rzeczy są tam zamknięte, więc się nie kurzą i brudzą, a półki wystarczy od czasu do czasu przetrzeć i gotowe.

Zdecydowanie szafy wnękowe to najkorzystniejsze rozwiązanie w kwestii przechowywania rzeczy w domu. Są praktyczne, wygodne, łatwe w modyfikacji oraz w czyszczeniu.