Jak zaprojektować łazienkę z pomocą architekta?

Jak zaprojektować łazienkę z pomocą architekta?

Projektowanie łazienki może okazać się trudnym zadaniem, jeżeli jej właściciele chcą projektu nowoczesnego i spełniającego ich wymagania, a zarazem nie wiedzą, czego dokładnie chcą. Szeroki wybór asortymentu i do tego wiele piękny zdjęć łazienek znalezionych w Internecie sprawia, że wiele osób nie jest w stanie samodzielnie jej zaprojektować i dlatego proszą o pomoc architekta.

Fachowe projektowanie łazienek w Poznaniu

fachowe projektowanie łazienek

Warto zauważyć, że domy i mieszkania mogą być różne, nawet jeżeli pochodzą od jednego dewelopera. Niekiedy trzeba zmierzyć się z wyzwaniem zaprojektowania łazienki na poddaszu. Wtedy trzeba liczyć się z tym, że ograniczona poprzez skosy powierzchnia utrudni zamontowanie oświetlenia lub innych nowoczesnych rozwiązań. Ważne, żeby jak najlepiej spełnia swoją funkcję i by nawet na małej przestrzeni można było swobodnie się po niej poruszać. To sprawia, że fachowe projektowanie łazienek z Poznania na małych powierzchni jest uzależnione od niewielkiego metrażu, a co za tym idzie, od wprowadzenia szeregu udogodnień. Na kilku metrach kwadratowych nie sprawdzą się duże szafki zasłaniające wiele przestrzeni. Nie wskazane jest także montowanie mebli, które utrudniałyby sprzątanie. Dobrze by było, gdyby nowoczesna łazienka zaprojektowana przez projektanta była zamontowana na stałe w ścianie, ale nie dotykała podłogi.

poznań projektowanie łazienekWtedy można dokładnie umyć kafelki bez konieczności odstawiania i przesuwania wszystkich szafek. Duży wpływ na to, jaki będzie efekt końcowy łazienki zależy także od ich właścicieli lub właściciela. Pomimo tego, że swego rodzaju pokój kąpielowy jest bardzo intymnym miejscem, zdarza się, że w przypadku projektowania go dla dużej rodziny o wiele lepiej postawić jest na niecodzienne rozwiązanie. Mowa tu o wydzieleniu miejsca na toaletę i na prysznic lub wannę z umywalką. Często też do jednego lustra chce mieć dostęp wiele osób, a kosmetyki i mały sprzęt AGD nie może być schowany w trudno dostępnych miejscach. Przy planowaniu łazienki bardzo łatwo o nierozwagę, dlatego ograniczony budżet i jasno wskazany cel muszą być postawione już na początku planowania. Projektowanie wnętrz może być dla jednego przekleństwem, a dla drugiego błogosławieństwem.

Wszystko zależy do tego, czy ma się predyspozycje do kreatywnego myślenia i planowania przestrzeni na kartce papieru. Jeżeli ktoś nie czuje się na tyle mocny w ustaleniu, gdzie poszczególny mebel w wymarzonej łazience może się znajdować, warto poprosić o pomoc kogoś, dla kogo praca jako architekt wnętrz jest łatwa i przyjemna.