Jakie zalety mają baterie czasowe?

Jakie zalety mają baterie czasowe?

Produkty do łazienek w domu i do firmy, czy instytucji publicznych będą się od siebie różnić, czasem znacząco. W domu z łazienki korzysta nie więcej niż kilka osób, parę razy dziennie, natomiast np. w galerii handlowej z łazienki może korzystać nawet kilka tysięcy osób. W związku z tym trzeba przywiązywać większą uwagę do higieny i dezynfekcji.

Baterie a oszczędność wody

baterie umywalkowe czasoweTrzeba zapewnić odpowiednie warunki pod względem czystości. Jak można to zrobić? Na pewno ważne jest częste sprzątanie i używanie silnych środków do dezynfekcji. Jednak liczy się także wybór odpowiedniego sprzętu. Zawsze warto zastąpić ręczniki papierowe suszarkami elektrycznymi do rąk. To nie tylko oszczędność finansów i czasu, jaki ktoś musiałby poświęcać by często donosić nowy zapas ręczników do podajnika. To także kwestia higieny. Wystarczy podstawić ręce pod suszarkę i gotowe, nie trzeba niczego ruszać, naciskać, więc bakterie się nie roznoszą. Druga sprawa to automatyczne dozowniki mydła, także bardziej higieniczne niż zwykłe, a ponadto dają możliwość użytkowania mydła w piance (bardziej wydajnego niż tego w płynie). Jednak nawet umywalka może mieć wpływ na jakość korzystania z łazienki. Chodzi tu przede wszystkim o polecane baterie umywalkowe czasowe. Jak one działają? Na podobnej zasadzie jak suszarki elektryczne.

baterie umywalkowe czasowePod baterię podstawia się rękę, a woda zaczyna lecieć, zazwyczaj przez kilka sekund. Nie ustawia się kurków z wodą, więc niczego się nie dotyka. Woda sama zaczyna i przestaje lecieć. Oczywiście i tu najważniejszy jest aspekt higieniczny. Jeśli czegoś się nie dotyka, to nie przenosi się na to zarazków. Jednak ważna jest także oszczędność wody, a co za tym idzie – oszczędność pieniędzy. Woda stale nie leje się z kurka, więc się nie marnuje. Taka bateria umywalkowa będzie też miała nowoczesny design i będzie pasować do każdego wnętrza łazienki. Baterie czasowe sprawdzą się w kinach, firmach, galeriach handlowych, czy w urzędach. Ich cena nie jest dużo wyższa od standardowych baterii, a jednocześnie w dłużej perspektywie będzie przynosiła tylko oszczędności. Warto jest zatem w nie zainwestować już na etapie projektowania łazienek. Bez dwóch zdań baterie czasowe mają wiele zalet.

To oszczędność wody, mniejsze rachunki, a także zwiększony poziom higieny w łazienkach, które są często wykorzystywane przez wiele osób. Dobra bateria będzie wykonana z trwałych materiałów, nie będzie rdzewiała, ani się zacinała. Warto do łazienek użyteczności publicznych kupować też automatyczne dozowniki mydła czy suszarki elektryczne do rąk.