Jakie zanieczyszczenia usuwają odkurzacze przemysłowe?

Jakie zanieczyszczenia usuwają odkurzacze przemysłowe?

Sprzątanie domu jest bardzo czasochłonnym zajęciem i w dzisiejszych czasach nie jest możliwe bez użycia odkurzacza. Jest to bardzo przydatne urządzenie, które pozbywa się większości zanieczyszczeń, których nie można usunąć np. za pomocą szczotki. Jednak nie używa się go jedynie w mieszkaniach, ma swoje zastosowanie również w przemyśle.

Samoczyszczące odkurzacze profesjonalne

odkurzacze profesjonalneOdkurzacze , które stosuje się w warsztatach, na budowie, czy w dużych halach wyglądem nie różnią się tak bardzo od tych domowych. Jednak poradzą sobie z o wiele większymi zanieczyszczeniami, nie tylko suchymi, ale także mokrymi. Urządzenia te dzieli się na trzy podstawowe klasy, czyli L, M i H. W pierwszej z nich znajdują się odkurzacze, które bez problemu usuną wszystkie rodzaje pyłów, od tych pozostawionych z drewna, czy tworzywa sztucznego. Poradzi sobie również z drobnym kruszywem i codziennymi odpadami, które przedostają się do pomieszczeń. Z drugiej klasy najlepiej jest korzystać przy oczyszczaniu warsztatu z odpadów farb, czy też gipsu. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odkurzacz z pakietem antystatyki, dzięki któremu na narzędziach i w rurze ssącej nie będą gromadzić się ładunki elektryczne, co z kolei zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym. W ostatniej klasie znajdują się urządzenia, które są w stanie usuwać pozostałości po azbeście, pleśni, a nawet ołowiu. Są to bardzo niebezpieczne substancje w związku z tym należy zadbać o odpowiednie zamknięcie. Jeśli będzie szczelne, zapewni bezpieczeństwo wszystkim pracownikom, a w szczególności tym, którzy będą z nich korzystać.

odkurzacze profesjonalneDobrze by odkurzacze profesjonalne były wyposażone w system samoczyszczenia. Nie tylko przydaje się on na co dzień, ale jest szczególnie pożądany w warsztatach, w których pracuje się z użyciem gładzi szpachlowej. Należy zwrócić również uwagę na pojemnik, który może zawierać worek lub nie. W tym wypadku najlepiej jest dostosować urządzenie do odpowiedniego warsztatu i odpadów jakie się w nim gromadzą. Najczęściej spotyka pojemność to czterdzieści litrów. Ponadto każdy z odkurzaczy powinien być wyposażony w odpowiednio długi kabel, tak by nie było potrzeby korzystania z przedłużaczy. Waga takich urządzeń może przekraczać nawet dziesięć kilogramów jednak nie jest to przeszkodą, ponieważ większość z nich wyposażona jest w specjalne kółka, dzięki którym bez problemu można nimi poruszać. Oczywiście najważniejszym elementem każdego odkurzacza jest jego moc, ponieważ wpływa ona na jego pracę.

W tym przypadku również należy kierować się rodzajem odpadów jakie dany sprzęt będzie musiał usunąć. Standardowa moc tych urządzeń waha się między 1200W, a 1600W. W związku z tym dobrze jest zapytać o radę fachowca w sklepie branżowym, który odpowiednio dopasuje dany odkurzacz do pomieszczenia w jakim ma pracować.

Close Menu