Możliwości pelletu Olczyk

Możliwości pelletu Olczyk

Każdy chce kupić produkt, którego cena będzie szła w parze z wydajnością. Przy zakupie odpowiedniego opału, którym można za niewielką kwotę zapewnić długie i wydajne palenie, należy zwrócić uwagę na jego kaloryczność, cenę i pochodzenie. Nikt nie chce przepłacać za produkt, który nie jest wydajny i nie dostarcza wystarczającego zapotrzebowania na ciepło. Wśród wielu możliwości ekologiczne opału wyróżnić można ekogroszek i pellet.

Skąd warto brać pellet?

pellet olczykKażdy, kto zastanawia się, czym powinien palić, by ogrzać swój dom musi wiedzieć, że inny piec jest potrzebny do spalania w nim ekogroszku, a inny do pellet. Istnieją hybrydy, które łączą jeden i drugi sposób opału, lecz są to bardzo kosztowne opcje. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, co jest najistotniejsze dla kupującego. Niech każdy zada sobie pytanie: „Jaki chciałbym żeby był mój zamiennik węgla?”. Najczęściej ma on być tani i do tego nie produkować dużo popiołu. Może się okazać, że zarówno oferta pelletu, jak i możliwość opału ecogroszkiem jest dobrą opcją, dlatego należy dłużej zastanowić się, czym się one różnią. Poczynając od rozważań nad pelletem, jest to odpad, który zaliczany jest do biomasy. Dzięki temu jest w pełni odnawialny i ekologiczny. Jego składowanie również nie należy do najtrudniejszych i najbardziej kłopotliwych. Największym szkopułem do wielu będzie cena, jednak odmiana pellet Olczyk jest na tyle konkurencyjna, że warto się na nią zastanowić.

olczyk pelletW piętnastokilogramowym worku można znaleźć sześciomilimetrowe części pelletu, co czyni go wyjątkowym. W jego skład wchodzą czyste trociny, więc można mieć pewność, że opał nie zawiera lepiszczy i kory. Dzięki temu można spodziewać się najlepszych parametrów energetycznych i w pełni bezpiecznego dla środowiska składu. Z kolei, ekogroszek jest po prostu bardziej ekologiczną wersją węgła w bryłach. Jest mniej szkodliwy dla środowiska, bo nie ma frakcji miału i flotu. Po spaleniu pozostaje dość dużo popiołu, a granulat jest większy. Z tego wynika, że dla osób posiadających piec z możliwością palenia w nim jednego i drugiego opału, znacznie ekologiczniejszą i mniej pracochłonną opcją okazuje się być palenie pelletem. Dzięki szybkiemu researchowi w Internecie możliwe jest rozeznanie się w niemal każdym obszarze życia.

Porównując różne opcje można wybrać tę najlepszą, nawet jeżeli tyczy się ona dokonania wyboru pomiędzy pelletem a ecogroszkiem. Najważniejsze, to wybrać produkt, który będzie satysfakcjonujący, jednak każdy z doświadczenia wie, że nie trzeba przepłacać, gdy równie ciekawy zamiennik jest tańszy oraz że wygodne dozowanie, mała ilość popiołu i o łatwiejszy transport jest dla niektórych równie ważny, jak nie najważniejszy.