Nitownica do profesjonalnego użytku

Nitownica do profesjonalnego użytku

Wśród urządzeń do trwałego łączenia powierzchni można wyróżnić między innymi nitownice, które ze względu na szerokie zastosowanie cały czas są ulepszane i dostępne w nowych formach. Różnią się od siebie sposobem zasilania, wykorzystywanymi końcówkami oraz czasem tworzenia trwałych połączeń między konkretnymi elementami.

Nitownica to wiele możliwości

nitownica akumulatorowaNie zmienia to jednak faktu, że każdy fachowiec powinien dobrać nitownicę do typu prac, jakie wykonuje oraz swoich potrzeb, które określają nie tylko rodzaj nitownicy, ale również jej siłę i budowę. Dzięki nitownicy można solidnie połączyć dwa elementy, które dotychczas zazwyczaj był spawane. Nie wyglądało to jednak estetycznie, zwłaszcza w konstrukcjach o zastosowaniu przemysłowym, gdzie trzeba dbać o każde detale. Dlatego w zależności od częstotliwości wykonywanych łączeń oraz ich typu fachowcy mogą wybierać wśród nitownic elektrycznych, akumulatorowych oraz pneumatycznych. Każda z nich nadaje się do pracy zarówno z nitonakrętkami, jak i nitami zrywalnymi, wystarczy zadbać o właściwe końcówki wymienne, które często są dostępne w zestawie. W związku z tym, że nitownice pneumatyczne są bardzo dużymi i ciężkimi urządzeniami stosowane są tylko na liniach produkcyjnych, gdzie nitowanie odbywa się bez przerwy.

nitownica akumulatorowaOsoby, które na co dzień wykonują wiele łączeń wiedzą, że to niezawodna nitownica akumulatorowa daje im najwięcej możliwości. Zapewnia nie tylko swobodę wykonywanej pracy, ale również nie wymaga ciągnięcia za sobą kabla, który potrafi znacznie ograniczyć dostęp do wąskich miejsc. Nitownica akumulatorowa pozwala nie tylko na nitowanie bez zasilania kablowego, ale również dzięki małej i komfortowej budowie można ją wykorzystywać w trudnych warunkach wymagających specjalnego narzędzia. Można ją zabrać ze sobą wszędzie, gdzie potrzebne jest nitowanie, pełen akumulator wystarczy na kilkaset łączeń, których zazwyczaj i tak podczas pracy majsterkowicza się nie wykorzysta. Zawsze istnieje możliwość zakupu dodatkowego akumulatora, jeśli ma się więcej łączeń do wykonania, a niezbędna jest nitownica przenośna. Profesjonalna nitownica wcale nie musi być duża i ciężka. Ergonomiczna, a zarazem solidna budowa nitownicy akumulatorowej pozwala na wykonywanie pracy jedną ręką w małych zakamarkach.

Poza tym nie ogranicza pracownika do łączenia elementów w pomieszczeniach z dostępnością energii elektrycznej. Akumulator dodaje o tyle wygody, że w każdym miejscu można wykonywać nitowanie. Należy jednak pamiętać, aby dobrać nity o właściwych rozmiarach, dopasowanych do możliwości urządzenia.

Close Menu