Okna pcv – montaż

Okna pcv – montaż

Okna pcv to obecnie najpopularniejszy rodzaj okien. Są najtańszym wyborem, są łatwo dostępne, a przy tym wytrzymałe. Najczęściej można je kupić w białym kolorze, który pasuje do każdego wnętrz. Okna pcv mogą być dostępne w różnych wersjach, takich jak okna klasyczne, okna dachowe, okna ze wzmacnianym szybami.

Okna pcv i metalowe łączniki

okna pcv Bez względu na to jakie wybierzemy to warto jest zadbać o to, by były one należycie zamontowane. Co trzeba wiedzieć o tym procesie? Przede wszystkim trzeba dobrze przygotować otwór okienny. Musi być on na tyle szeroki i wysoki, by okno wraz z pianką która je otoczy się spokojnie zmieściło, a nie był wciskane na siłę, nie może być ono jednak zbyt luźne, bo trzeba będzie użyć więcej pianki montażowej. Otwór okienny powinien być równy i gładki. Jeśli ten etap jest gotowy to możemy przejść do rozmontowania okna. Zdejmuje się skrzydła okienne, tak ze zostaje sama rama. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim okno pozbawione skrzydeł jest o wiele lżejsze, bo najcięższa jest szyba. Ponadto, o wiele łatwiej jest przenieść takie okno. Można je dobrze chwycić, podnieść i przytrzymać na czas montażu. Jeśli tama jest gotowa to można przystąpić do montażu. Trwałe okna pcv w Bydgoszczy od góry i od dołu są przymocowywane do murów za pomocą metalowych łączników. Z boku również stosuje się ościeżnice i łączniki.

okna pcv Między ramą okienną, a murem pozostaje pusta przestrzeń. Wypełnia się ją pianka poliuretanową. Pianka jest w sprayu, a po jej nałożeniu zwiększa ona swoją objętość i zastyga. Kiedy zaschnie to trzeba ją wyrównać czyli obciąć. Nie może ona wystawać, ponieważ następnym krokiem będzie wyrównanie ścian, tynkowanie i malowanie podłoża, czyli sprawienie że otoczenie okna będzie wyglądało tak jak powinno. Dopiero po zakończonym montażu ramy okiennej można przejść do zakładania skrzydeł okna. Montując okna nie można zapominać także o jego izolacji. Stosuje się do tego folię paroszczelną od wewnątrz i paroprzepuszczalną od zewnątrz. To zapewnia odpowiednia izolację cieplną, jak również izolację od wilgoci. Przy montażu okien wykonuje się także montaż parapetów. Parapet musi być zamontowany na wypuście ściennym wtedy kiedy okno zostanie osadzone na ościeżnicy. Ważne jest to, by parapet był idealnie dopasowany do ścian i okna, bo przerwy mogą spowodować nieszczelności i wdzieranie się wilgoci do domu, mimo prawidłowo osadzonych okien.

Parapet można łatwo dobrać do okna, bo są wykonywane z podobnych materiałów co okna, głównie z plastiku i drewna. Można wybrać kolor pasujący do wnętrz, jak również grubość parapetów.