Rozkładane sofy tapicerowane z funkcją spania

Rozkładane sofy tapicerowane z funkcją spania

Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się ponownie niegdyś szalenie modne meble w stylu Chesterfield, które jeszcze do niedawna cieszyły się sporą popularnością głównie w Anglii. Meble te zarezerwowane były jednak wówczas głownie dla wyższych warstw społecznych. Tapicerowane, ciężkie meble wykonane z stylowego drewna oraz grubych, kolorowych tkanin można było wówczas spotkać m.in. w bibliotekach, elitarnych klubach dla szlachetnie urodzonych oraz w mieszkaniach najbogatszych.

Sofa do salonu

sofa tapicerowana z funkcją spaniaAktualnie meble te ponownie powracają do łask, jednak w nieco bardziej unowocześnionych, ekonomicznych wersjach. Zamiłowanie do luksusowych, stylowych wnętrz chyba nigdy nie przeminie. Każdy z nas lubi bowiem niekiedy pozwolić sobie na choćby i śladową ekstrawagancję, która automatycznie kojarzona jest z wyższym statusem życia. Nic więc dziwnego w tym, że sporą popularnością ponownie cieszą się dziś głównie tapicerowane sofy przywodzące niekiedy na myśl luksusowe kozetki. Szeroka sofa tapicerowana z funkcją spania idealnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w gabinecie. Warto przy tym nadmienić, że meble te zazwyczaj wyposażone są w wygodne, miękkie podłokietniki, które bardzo przydają się podczas czytania czy pracy przy komputerze.

sofa tapicerowana z funkcją spaniaOzdobne pikowania w kształcie charakterystycznych rąbów pełnią istotny element ozdobny, który automatycznie dodaje wnętrzu niesamowitego klimatu. Warto również zaznaczyć, że sofy te najczęściej można również nabyć w już gotowych zestawach zawierających również dodatkowe pufy czy fotele. Tego typu komplety świetnie sprawdzą się głównie w salonach, w których najczęściej przyjmuje się gości. Warto również wspomnieć o tym, że sofy rozkładane występują w kilku rozmiarach. Sporą popularnością wśród klientów cieszą się obecnie zwłaszcza sofy narożne z funkcją spania, które po rozłożeniu z powodzeniem pomieszczą dwie osoby. Mebel ten dedykowany jest więc zwłaszcza ludziom, którzy posiadają stosunkowo małe mieszkania, a nawet i kawalerki. Rozkładana, solidna, narożnikowa sofa będzie wówczas pełnić zarówno rolę wygodnej leżanki, jak i łóżka. Na samym końcu warto również skupić się na obiciach owych mebli tapicerowanych, a konkretniej na ich kolorach.

Sporą popularnością cieszą się obecnie sofy o stonowanych kolorach, do których zaliczyć można m.in. burgund, butelkową zieleń, granat czy kolor musztardowy. Coraz więcej osób przekonuje się dziś również do bardziej jasnych odcieni. Sofa w kolorze bieli, beżu czy pastelowego różu, z pewnością doda przestrzeni każdemu pomieszczeniu.

Close Menu