Skuteczna i wszechstronna izolacja: pianki poliuretanowe

Skuteczna i wszechstronna izolacja: pianki poliuretanowe

Skuteczna izolacja to w dzisiejszych czasach jedno z najważniejszych zagadnień związanych z budową nowego domu. Chodzi tu nie tylko o spełnienie odpowiednich norm wynikających z coraz surowszych przepisów budowlanych, ale także o oszczędności n a ogrzewaniu i zapewnienie dobrej izolacji akustycznej.

Nie od dziś wiadomo, że dobra inwestycja zwróci się z nawiązką. Tak samo jest w przypadku skutecznej izolacji budynków przed utratą ciepła, wilgocią i hałasem. Poza niższymi rachunkami za ogrzewanie niewątpliwą korzyścią jest również wyższy komfort życia: domy zimą są ciepłe, latem chłodne, od ścian nie „ciągnie” zimnem, a do tego mieszkańcy są lepiej odgrodzeni od hałasów z zewnętrznego świata.

Jedną z obecnie najbardziej polecanych metod w kategorii szczelności izolacji i likwidacji mostków termicznych jest stosowanie pianki poliuretanowej. Pianki otwarto- i zamkniętokomórkowe posiadają rozliczne zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych. Nadają się także do:

  • magazynów
  • hal produkcyjnych
  • hal przemysłowych
  • basenów
  • jachtów
  • budynków hodowlanych (obory, kurniki, chlewnie)

Piankami izoluje się ściany, poddasza, podłogi i fundamenty. Ponieważ po nałożeniu pianka znacznie zwiększa swoją objętość zanim zastygnie, znakomicie wypełnia wszystkie, nawet najdrobniejsze szczeliny i zapewnia ciągłość izolacji – dzięki temu można wyeliminować właściwie wszystkie mostki cieplne. Istotne jest również, że ocieplenie pianką jest bardzo szybką metodą. Ocieplenie np. całego poddasza to kwestia co najwyżej godzin, wliczając w to czas potrzebny na przygotowanie pomieszczenia i sprzętu. W przypadku ocieplania wysokich pomieszczeń użycie pianki poliuretanowej sprawia, że prace przebiegają wyjątkowo sprawnie i wystarczą do nich tylko dwie osoby zamiast kilku lub nawet kilkunastu.

Różne dobre rozwiązania można znaleźć na stronie:

http://semida.eu/?page=pianki-poliuretanowe

ocieplenie pianką poliuretanową źródło zdjęć – link