Sposób rozdrabniania za pomocą urządzeń jednowałowych

Sposób rozdrabniania za pomocą urządzeń jednowałowych

Rozdrabnianie różnego rodzaju materiałów za pomocą nowoczesnych maszyn jest powszechnie wykorzystywane przez fabryki przemysłowe oraz miejsca zajmujące się recyklingiem. Każdy typ materiału musi zostać odpowiednio przygotowany oraz przerobiony w innym modelu urządzenia, dostosowanym pod względem grubości i twardości materiału.

Rozdrabniacz jest popularny

rozdrabniacz do drewnaNajpopularniejsze wśród wielu gospodarstw są urządzenia jednowałowe, ponieważ skupiają cała swoją moc na pracy jednego wału dbając o precyzję i rozmiar rozdrobnionego drewna. Rozdrabniacze radzą sobie z materiałami o różnych gabarytach. Wystarczy, że model przemysłowy został wykonany na specjalne zamówienie, a producent dopasował rozmiar sitka oraz typ noży do oczekiwań klienta. Rozdrabniacz do drewna jednowałowy zyskał swoją popularność dzięki precyzyjnemu działaniu. Solidne wykonanie połączone z rozdrabnianiem drewna o każdej grubości wpływa na uniwersalizm tej maszyny. Wybierając taką maszynę trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które świadczą o jej prawidłowym działaniu. Między innymi chodzi o wytwarzany hałas, który dzięki niewielkiej ilości obrotów wału został ograniczony do minimum. Poza tym wpływa to również na dokładność rozdrabniania, żaden większy element się nie przedostanie do miejsca wylotowego.

rozdrabniacz do drewnaW zależności od wykorzystania rozdrabniacza trzeba również pamiętać o tym, aby zrębki wydostawały się w odpowiednim kierunku. Zupełnie inaczej wygląda to podczas prac na hali, a inaczej kiedy zależy nam na załadunku innych urządzeń zrębkami. Są dostępne modele w rurą pociągniętą 360 stopni nad urządzeniem oraz te idące poziomo i wyrzucające zmielone drewno w dół. Dzięki połączeniu ze sobą systemów regulowanych można dowolnie zmieniać wielkość otrzymywanych kawałków drewna w etapie końcowym. Mogą one zostać ponownie wykorzystane jako sklejki, czy po prostu do wytworzenia pelletu. W każdym momencie można zażyczyć sobie utworzenia indywidualnej konstrukcji, właśnie z tego względu rozdrabniacz jednowałowy spełnia wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Rozdrabnianie drewna dzięki takim maszynom należy do bardzo prostych zadań. Nie wymaga dużego nakładu energii, ani czasu. Wystarczy co jakiś czas nadzorować pracę urządzenia oraz ilość drewna znajdującego się we wsypie, by maszyna nie pracowała na darmo.

Dopasowanie jej do swoich wymagań pozwala otrzymać idealnie kawałki drewna do wykorzystania zgodnie z naszym upodobanie. Sterowanie szerokością zrębków jest kolejną zaletą tego urządzenia, które pozwala zakładom przemysłowym ponownie wykorzystać otrzymane drewno.

Close Menu