Taśma led – praktyczne zastosowania

Taśma led – praktyczne zastosowania

Taśma led, mimo iż nie jest już nowością w sklepach, nadal jest jednak rzadko używana. Kupujący wolą wybierać tradycyjne, sprawdzone rozwiązania, niż eksperymentowanie na własną rękę.

Taśmy led to każdego pomieszczenia

taśmy led A przecież taka taśma ma bardzo wiele zalet i z powodzeniem może być stosowana w każdym pomieszczeniu w domu, a nawet w ogrodzie! Gdzie i jak można zastosować taśmy led o szerokim kącie świecenia od producenta? Bardzo często montuje się je w kuchni, najpopularniejszym rozwiązaniem jest układanie profili led pod szafkami wiszącymi. Wtedy mamy dobre oświetlenie blatu – miejsca pracy, a przy tym jest ono schowane przez co niepodatne na zabrudzenia. Można zastosować zarówno dwie taśmy led o szerokim kącie świecenia od producenta, jak i tylko jedną, w zależności od potrzeb. Taśma led wykorzystywana bywa także przy podłodze. Nie tylko w kuchni się sprawdzi, ale przede wszystkim na schodach. W nocy wiele osób wstaje jeszcze do lodówki po coś do zjedzenia. Jednak wieczorem jasne światło może razić w oczy, a chodzenie po ciemku jest niebezpieczne. Wtedy takie delikatne światło jakie daje taśma led będzie idealne. Oświetli drogę po schodach i kuchnię. Będzie wystarczająco, a nie zbyt jasno. Taśmy ledowe wykorzystuje się także jako oświetlenie ,,punktowe” i dekoracyjne. Z ich pomocą można wyróżnić wnęki w pomieszczeniu, jedną półkę, miejsce obok sprzętu RTV, czy też kącik wypoczynkowy. Warto wspomnieć o tym, że taśmy led występują w wielu kolorach.

taśmy led Taśma led typu rgb sterowana pilotem może dawać światło niebieskie, czerwone, czy fioletowe, w zależności od wybranego programu. To ułatwia uzyskanie efektu dekoracyjnego, a przy tym pokazuje, że taśma led nadaje się nie tylko do pomieszczeń użytkowych, ale także do sypialni dziecięcych i młodzieżowych. Jak było już wspominane na początku tekstu taśma led sprawdzi się do oświetlenia zewnętrznego. Można je zamontować na balustradzie balkonowej, przy oknie graniczącym z tarasem, przy dachu altanki, a nawet na krawędzi basenu. Tutaj stosuje się taśmy w specjalnej oprawie, która jest wodoodporna, jak również odporna na zmienne (wysokie i niskie) temperatury. Dodatkowo dobrze dobrane profile do montażu dopełnią wytrzymałą konstrukcję całości. Warto wspomnieć, że ledy nie przyciągają owadów, które są problematyczne i zakłócają spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Mają długi czas świecenia, więc nie trzeba też się martwić o wymianę światełek czy fragmentów taśmy. Dobrze jest sprawdzić ofertę na taśmy led w najbliższym sklepie oświetleniowym, tudzież w sklepie internetowym.