nowe domy z bali

Urokliwe domy z bali

Tradycyjne rozwiązania zaczęły od pewnego czasu powracać do łask. Modne stały się nie tylko ubrania nawiązujące krojem do tego, co nosiło się kilka dekad wcześniej. Panuje również moda na klasyczne pojazdy czy rozwiązania architektoniczne. W końcu ekstrawaganckie, nowoczesne rozwiązania w designie nie każdemu przypadają do gustu.

Dom jak z bajki

nowe domy z baliNawet tradycyjnie produkowana, ekologiczna żywność zdaje się wracać do łask. Chyba każdy chciałby mieć dom jak z marzeń. Jedni wyobrażają sobie siebie w wielkiej betonowej willi z basenem. Inni widzą się w urokliwym, drewnianym domku położonym w środku lasu. O ile ta pierwsza wizja wymaga do spełnienia ogromnych nakładów finansowych, o tyle wykonany z drewna domek nie będzie kosztował więcej niż standardowy, murowany dom. Atrakcyjne nowe domy z bali będą więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy marzyli kiedyś o domowym gnieździe jak z bajki. Oczywiście własny dom z bali nie musi koniecznie stać po środku dzikiej puszczy, czy wśród położonych daleko od cywilizacji łączek. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się także na najzwyklejszych w świecie przedmieściach. Prawie każdy lubi się wyróżniać. W czasach, gdy wszyscy ubierają się podobnie czy mieszkają w niemalże jednakowo wyglądających domach, urokliwy, zbudowany z drewnianych bali domek bez problemu przyciągnie każde spojrzenie.

nowe domy z baliTo rozwiązanie, choć nawiązujące do tradycji, jest w pełni nowoczesne. Ocieplone, z dostępem do wszelkich mieszkaniowych standardów, drewniane domy są realną alternatywą dla budynków z pustaków i cementowej zaprawy. Budynki tego typu oddają szybko ciepło, jednak ogrzewają się równie błyskawicznie. Popularnym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania domów z drewna, są pompy ciepła. W takim domku można też zainstalować przepiękny i tworzący wyjątkowy klimat kominek. Wykonany z bali dom z pewnością będzie świetnie prezentował się zarówno z wewnątrz, jak i na zewnątrz. Drewno nie tylko wyróżnia się na tle betonu czy cegieł. To w dodatku materiał niezwykle plastyczny, wykonane z niego domy łatwo ozdobić ciekawym wzornictwem. Drewniane domy z bali mogą też okazać się świetnymi domkami letniskowymi. Całoroczne drewniane domki spełniają wszelkie standardy nowoczesnego budownictwa.

To rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy chcieliby niskim kosztem zapewnić sobie domek letniskowy. Najnowsze rozwiązania sprawiają, że zbudowany z bali dom nadaje się do użytku przez cały rok. To ciekawy pomysł na własne gniazdo dla tych, którzy lubią się wyróżniać, oraz dla wszystkich tych, którzy kochają tradycyjne rozwiązania.