grawerowanie plexi

Plexi jest tworzywem sztucznym o dużym potencjale, mimo tego że posiada też swoje wady. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jest to materiał delikatny (choć przy tym oczywiście wytrzymały).

O czym pamiętać, grawerując plexi?

grawerowanie plexiŁatwo zrobić rysę na powierzchni plexi, nawet za pomocą szmatki wykonanej ze zbyt ostrej tkaniny. Na szczęście rysy można zniwelować za pomocą specjalnych past polerskich, jednak nie zawsze poradzimy sobie z każdym mikropęknięciem, dlatego należy unikać uszkodzeń mechanicznych, ale też zbyt agresywnych środków czyszczących, na przykład tych opartych na alkoholu. Mimo tego plexi jest cenionym materiałem, na przykład z tego względu, że za jego pomocą można wykonać atrakcyjne gadżety reklamowe – mogą to być statuetki, prezentery, przyborniki biurowe czy świnki-skarbonki, breloki, etui, a także różnego rodzaju pojemniki. Oczywiście na takim gadżecie nie powinno zabraknąć loga firmy – mimo że technik druku jest bardzo wiele, dobrym wyborem będzie skorzystanie z lasera grawerującego. Szybkie grawerowanie plexi to proces całkowicie bezpieczny, który nie uszkadza materiału – nie musimy martwić się więc o wspominane wcześniej rysy. Takie podczas grawerowania nie powstaną, gdyż pozostała powierzchnia przedmiotu, na której nie wykonujemy żadnych działań, jest odpowiednio zabezpieczana właśnie przed przypadkowymi sytuacjami, przez które materiał mógłby zostać uszkodzony.

grawerowanie plexiDlatego decydując się na grawerowanie plexi, możemy być pewni, że w efekcie dostaniemy wysokiej jakości gadżet reklamowy z naszym logo czy dowolną grafiką. Z pewnością gadżety wykonane z plexi są doskonałą alternatywą dla tych przedmiotów, które już się właściwie każdemu z nas przejadły – czyli zwykłych długopisów z logo czy kubków reklamowych. Jeżeli więc zdecydujemy się na grawerowanie przedmiotu z plexi, wybierzmy doświadczoną firmę, która się tym zajmuje – będziemy mieć pewność, że dysponuje ona wysokiej klasy laserami, a więc praca zostanie wykonana w zgodzie z najwyższymi standardami. Nowoczesne lasery wykonują grawery na głębokości do 0,25 mm. To wystarcza, aby grawer był widoczny i czytelny. Zachowanie optymalnej głębokości jest ważne zwłaszcza gdy wykonujemy grawer na delikatnym materiale – na przykład w przypadku papieru, przekroczenie głębokości mogłoby doprowadzić do naderwania papieru.

Jak widać, mimo że grawerowanie laserem nie jest skomplikowane, to należy przy tym przestrzegać pewnych zasad – dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć się wysokiej jakości nadrukiem czy grafiką reklamową na gadżetach.